Çocuk Hastalıkları Aşılar ve Bağışıklık Ateşli Hastalıklar Alerjik Hastalıklar Büyüme ve Gelişim Sık Görülen Sorunlar Psikolojik Sorunlar iletişim
Ödüller Üyelikler Makaleler İletişim 04.02.1948'de Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde doğan Prof.Dr. Sırrı Bektaş, 1972 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Aynı yıl başladığı Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlık eğitimini 1976 yılında tamamlayan Prof.Dr. Bektaş, 1977-1979 yılları arasında Fransız hükümetinden aldığı devlet bursu ile Lyon Claude-Bernard Üniversitesi ve Paris Henry Mondour Üniversitesi hastanelerinde kan hastalıkları üzerine eğitim aldı ve doçentlik tezi çalışmalarını tamamladı.
1979 yılında Hacettepe Üniversitesi Pediatrik Hematoloji Ünitesi'nde araştırma ve çalışmalarına başlayan Bektaş, 1981 yılında doçentlik unvanını aldı.
1985 yılına kadar Alexander Von Humbolt Vakfı bursiyeri olarak Almanya Münih'te Max-Planck Enstitüsü ve Berlin Freie Üniversitesi'nde çocuk sağlığı ve hastalıkları konularında çalışma ve araştırmalar yapan Prof.Dr. Bektaş, 1987 yılında profesör unvanı aldı.
1985-1990 yılları arasında Antalya Akdeniz Üniversitesi ve Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Çocuk Klinikleri Direktörlüğü yapan Prof.Dr. Bektaş, 1990-2002 yılları arasında İstanbul International Hospital ve Memorial Hospital'de Çocuk Kliniği Direktörü olarak görev yaptı.
İyi derecede ingilizce, fransızca ve almanca bilen Prof.Dr. Bektaş, halen özel muayenehanesinde hastalarını kabul etmektedir.
Seyahat etmeyi ve okumayı seven Prof.Dr. Bektaş'ın, yabancı dillere karşı özel ilgisi vardır. İspanyolca, italyanca ve arapça çalışan Bektaş, müzikle de ilgilenmektedir ve iyi bir bağlama ustasıdır.Tasarım: SYNERGY
YASAL UYARI
BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇ BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir.